نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2
    LvL 10 Junior Member
    اکانت RGC
    هادی
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0

فیزیوتراپی در منزل

سلام
    من از وقتی که ازدواج کردم مشکلات زیادی تو زندگیم شروع شد بعضی وقتا آنقدر داخل خانه کار میکردم حوصله بلند شدن و راه رفتن تو خونه رو نداشتم چون شوهرم شبا ساعتای 9 میرسید خونه من اکثرا خواب بودم این تایم تا جایی ک به مشکلات زیادی برخورد کردمو ب جایی رسید که میخواستیم جدا شیم ولی توی اینترنت با گروهی آشنا شدم که کار فیزیوتراپی در منزل را انجام میدادن با خودم گفتم بزار امتحان کنم تا بتونم وقت بیشتری رو برای شوهرم داشته باشم اون شرکت کارطب سوزنی در منزل هم انجام میدادن بعد از حدود یه هفته و پول خرج کردن ب نتیجه رسیدم وحال دلمون خوبه نظر شما چیه شمام ب این مشکلات خوردین؟چه جوری حلش کردین؟حل مفید بودن دارین تو زندگیتون؟

فیزیوتراپی در منزل
    طراحی سایت
    سئو سایت
    پشتیبانی سایت
    بک لینک
    طراحی کارت ویزیت
    متخصص دندانپزشکی
    متخصص دندانپزشکی در شرق تهران
    متخصص دندانپزشکی در ونک
    متخصص دندانپزشکی در تهران
    مجتمع فنی تهران
    طب سوزنی در منزل

LvL 10 Junior Member
    اکانت RGC
    dr-bahaminattar
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    درمان مشکلات شانه با انواع روش های عمل جراحی شانه
    جراحی شانه همیشه برای بسیاری از بیماران ترسناک و دشوار به نظر می*رسد. اما اگر لازم باشد بهتر است که انجام شود در غیر این صورت ممکن است شما را در طولانی مدت درگیر مسائل دشوار و پیچیده*ای کند.

عمل جراحی شانه چیست؟
    جراحی شانه یکی از مهم*ترین عمل*ها در پزشکی است چراکه شانه انعطاف*پذیرترین مفصل بدن است. این مفصل به شما امکان می*دهد که بازوهای خود را در بسیاری از موقعیت*ها حرکت دهید. اگر می*توانید بازوهای خود را به جلو، بالا، به طرفین و حتی پشت بدن خودتان قرار دهید و به راحتی آن*ها را بچرخانید به خاطر وجود همین مفصل مهم است. البته این انعطاف*پذیری می*تواند شانه شما را در معرض آسیب قرار دهد.

پزشکان ترجیح می*دهند تا روش*های غیر از جراحی را قبل از انجام هرگونه جراحی بسته به نوع آسیب امتحان کنند. با این حال گاهی اوقات تأخیر در عمل شانه ممکن است درمان را در مراحل بعدی دشوارتر سازد. تشخیص و درمان به موقع آسیب*های شانه می*تواند در طولانی مدت به بهبود مشکلات کمک کند.

جراحی می*تواند یک روش درمانی ایده*آل برای بسیاری از آسیب*های شانه باشد به ویژه اگر سایر درمان*ها نتوانند مشکل را حل کنند. این روش*ها می*تواند از روش*های آرتروسکوپی با حداقل ایجاد زخم (که در آن ابزار جراحی از طریق ایجاد سوراخ*هایی داخل شانه شما قرار داده می*شود) گرفته تا جراحی*های باز سنتی با استفاده از چاقوی جراحی و ایجاد بخیه*ها متفاوت باشد. هر روش معایب و مزایای مخصوص به خود را دارد و باید در حالت*های مناسب از آن*ها استفاده شود.

اقدامات و مراقبت*های پس از جراحی شانه
    مراقبت*های پس از جراحی شانه از نظر فعالیت*های فیزیکی به سه دوران تقسیم می*شود که عبارت است از:

دوران توان*بخشی: باید برای چند هفته ابتدایی بعد از جراحی از یک بازوبند استفاده کنید تا مفاصل بهبود یابند.
    ورزش غیرفعال: بعد از گذشت چند هفته، به کمک پزشک فیزیوتراپ یا دستگاه*های مخصوص شروع به حرکت دادن بازو می*کنید.
    ورزش فعال: حداکثر سه ماه بعد از جراحی شروع به حرکت دادن بازو و شانه با استفاده از ماهیچه*های خودتان می*کنید.
    در این زمان حتی اگر درد و ناراحتی ندارید نباید بدون مشورت پزشک به فعالیت*های ورزشی سابق خود برگردید یا شروع به انجام ورزش*های چالشی کنید. اما ورزش*های مخصوص شانه را که فیزیوتراپ به شما آموزش می*دهد حتماً هر روز انجام دهید.

فیزیوتراپی را باید از همان روزهای اول بعد از عمل جراحی شانه شروع کنید. فیزیوتراپیست یک برنامه ورزشی نیز برایتان آماده خواهد کرد که به افزایش دامنه حرکتتان کمک می*کند. آموزش نحوه خواب یا تعویض لباس با وجود شانه آسیب دیده نیز بر عهده فیزیوتراپتان خواهد بود.

در روزهای اول بعد از جراحی باید لباس*های گشاد را انتخاب کنید که پوشیدنشان راحت باشد. به خصوص دقت کنید که لباس*هایتان زیپ یا دکمه*هایی داشته باشد که باز و بسته کردنشان ساده باشد. اگر لازم نباشد برای پوشیدن لباس بازوی جراحی شده را حرکت دهید و آن را بالاتر از شانه بیاورید بهتر است. در مورد کفش*ها نیز بهتر است انواعی را انتخاب کنید که بند نداشته باشند و بتوانید بدون استفاده از دست آن*ها را بپوشید.

منبع: عمل جراجی شانه